Trh bytové výstavby prošel od počátku krize "pročištěním" a posilují na něm největší developeři. Mezi čtyřku největších v Praze patří i Ekospol, který doposud dokončil 39 velkých bytových areálů a v květnu se chystá kolaudovat čtyřicátý v Uhříněvsi. Za velký bytový projekt přitom firma považuje takový, jehož náklady dosáhly alespoň 100 milionů korun.

Ekospol vlastní podle generálního ředitele Evžena Korce půl milionu metrů čtverečních pozemků v Praze a v nejbližším okolí. "V minulosti jsme téměř všechny zisky investovali do pozemků. Ročně máme na investice vyčleněnou částku zhruba 200 milionů korun," říká Korec. Nedávno jeho firma uzavřela akvizici dalších pozemků v Uhříněvsi, kde hodlá postavit další stovky bytů, uvedl Korec pro HN.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.