Vlivný podnikatel s významným politikem spolu v telefonních hovorech domlouvají, kdo bude šéfem největší české pojišťovny nebo jak zamést nepříjemné kauzy pod koberec. Podezřelé? Nikoliv, vzkázal veřejnosti a své straně jeden z aktérů zveřejněných záznamů, bývalý pražský primátor Pavel Bém. Na druhé straně telefonní linky byl přitom Roman Janoušek, o kterém Bém dosud tvrdil, že je to jen kamarád na golf.

"Pan Janoušek byl určitě mimořádně komunikačně zdatný, ale jeho skutečné rozhodovací možnosti a schopnosti nebyly žádné. Jestli ,lobboval' a snažil se ovlivňovat, to asi nejspíše v některých případech ano. Ale je to úplně stejné, jako když se kdekoliv projednává a schvaluje nějaký projekt nebo v parlamentu zákon. Vždy se objeví lobbisté, kteří se snaží druhé ovlivňovat. Lobbing je prostě normální jev," bagatelizoval Bém v exkluzivním prohlášení pro HN Janouškovu roli.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.