Je až dojemné, jak politici mlčí k odposlechům hovorů Béma s Janouškem. Nanejvýš se rozhorlí nad jejich únikem. Výjimkou je ministr Heger, který dialogy Kolibříka s Mazánkem chce využít k odpolitizování vedení VZP. A je co kosit. Vždyť jen v správní radě VZP najdeme známé firmy, jako jsou Michal Babák, Petr Tluchoř nebo Boris Šťastný.

Bémovy odposlechy dávají Hegerovi munici. Může politiky odstřihnout od pojišťoven - čtěte ZDE

Za normální situace má přítomnost politiků v kontrolních orgánech státních nebo městských akciovek logiku. Ne však v zemi, kde metropolitní magistrát řídil "Romeš" Janoušek. Není důvod doufat, že podobně nepůsobí jeho pobratimové Oulický, Dlouhý, Rittig et cetera.

Prostě žijeme v zemi, kterou neřídí politici, ale temné figury v pozadí. V zemi, která potřebuje karanténu podle předpisu doktora Hegera.

Související
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru