„Máme opravdu velkou radost, že se ocenění GE Money Bank těší rok od roku větší popularitě. Obchodníci každoročně aktivně komunikují se svými zákazníky, žádají je o podporu v soutěži a spotřebitelé se na oplátku zapojují do hlasování ve stále větším počtu. Letos prostřednictvím internetu a SMS zpráv hlasovalo rekordních 53 373 lidí. Dnes večer na slavnostním vyhlášení výsledků se také dozvíme, kdo z více než 30 000 tipujících v doprovodné anketě si odnese platební kartu GE Money Bank s věrnostním programem bene+ a 100 000 Kč,“ říká Josef Jehlík, manažer pro rozvoj obchodu GE Money Bank.

Slavnostní vyhlášení konečných výsledků spolu s oceněním vítězů proběhne dnes, 20. března 2012 od 19 hodin v hotelu Ambassador v Praze.

Absolutním vítězem se letos již počtvrté stala společnost Lidl. Vítěz v této kategorii byl určen na základě kombinace umístění v oborových kategoriích a v kategorii Cena veřejnosti - tedy na základě výsledků průzkumu veřejného mínění (70 %) a hlasování veřejnosti (30 %).

Oborové kategorie

Společnosti IKEA v kategorii Prodejce nábytku roku a OBI v kategorii Hobbymarket roku opět potvrdily dosud nepřekonané prvenství ve svých oborech. Po několikáté v řadě si vítězství v kategorii Nediskontní řetězec roku odneslo také Tesco a potřetí v řadě Aukro.cz za Internetový obchod roku. Specializovaným obchodem roku 2011 se stal nováček soutěže společnost Tescoma.

Cena veřejnosti
Svůj názor na kvalitu a rozsah služeb jednotlivých českých obchodníků vyjádřili sami spotřebitelé prostřednictvím SMS a internetového hlasování2 a určili tak vítěze kategorie Cena veřejnosti. Tím se letos s velkým náskokem stal diskontní řetězec Lidl.

Osobnost maloobchodu
Součástí ocenění GE Money Bank Obchodník roku je také kategorie Osobnost maloobchodu. Odborná porota nominovala pět výrazných osobností českého maloobchodu. O vítězi rozhodnou svými hlasy přímo hosté dnešního slavnostního gala večera v hotelu Ambassador.

 

 

Seznam vítězů ocenění GE Money Bank Obchodník roku 2011

Absolutní vítěz GE Money Bank Obchodník roku 2011 - Lidl
Nediskontní obchodní řetězec roku 2011 - Tesco
Diskont roku 2011 - Lidl
Internetový obchod roku 2011 - Aukro.cz
Prodejce drogistického zboží roku 2011 - dm drogerie markt
Hobbymarket roku 2011 - OBI
Prodejce elektro roku 2011 - ElektroWorld
Prodejce nábytku roku 2011 - IKEA
Prodejce oděvů roku 2011 - C&A
Prodejce obuvi roku 2011 - Deichmann
Prodejce sportovního oblečení a vybavení roku 2011 - Sportisimo
Specializovaný obchod roku 2011 - Tescoma
GE Money Bank Obchodník roku - Cena veřejnosti - Lidl

Související