Česká elektroenergetická soustava tvoří součást panevropské přenosové soustavy, s níž je propojena na úrovni zvláště vysokého napětí. Během posledních let, kdy vlivem propojování trhů s elektrickou energií a rychlým změnám ve skladbě zdrojů elektrické energie jak u nás, tak i v zahraničí, dochází k velkým výměnám elektrické energie přes evropskou elektrizační soustavu. Důsledkem toho jsou neplánované vysoké přetoky, které zatěžují českou přenosovou soustavu a s nimiž se musejí dispečeři společnosti ČEPS od konce loňského roku až po tyto dny potýkat.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.