Přesně před 20 lety si mohl ten nejrychlejší dát v Praze ve Vodičkově ulici 15 prvního cheeseburgera v McDonaldu v České republice. V tento den jedinou červenožlutou restauraci v Česku navštívilo kolem 11 tisíc jedlíků. Loni už do téměř devadesáti restaurací tohoto řetězce zavítalo takřka 62 milionů zákazníků a utratili tam necelé čtyři miliardy.

McDonald's si už dvě dekády drží pozici jedničky na trhu rychlého občerstvení, a to i přes silnou konkurenci. AmRest, jenž provozuje v České republice sítě KFC a Burger King, nedosáhl v loňském roce ani polovinu tržeb. McDonald's si drží první místo i co do počtu poboček. KFC má v Česku necelých 60 restaurací, Burger King deset. Ani Subway, která v květnu loňského roku celosvětově McDonald's předstihla v počtu restaurací, nemůže firmě konkurovat. V Česku jich má totiž jen osm.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.