Tři lžičky cukru do melty považuje dvanáctiletá Jarka Obsadná za největší luxus a pračka je podle ní geniální vynález. Dcera zesnulého českého pilota a Vietnamky totiž žila od narození v Kambodži, kde pracovala jako sazečka rýže a jejím obvyklým problémem bylo, jak za jeden vydělaný dolar nakrmit denně sebe i dva mladší sourozence. Po tříleté anabázi se ji podařilo českým příbuzným dostat do Česka.

"Bude to znít asi podivně, ale měla jsem sen. Tehdy už zesnulý bratranec Jarda mě v něm žádal, abych se postarala o jeho dceru," vypráví Tamara Hadrabová, vystudovaná socioložka a nyní majitelka krámku s přírodními materiály v Kroměříži. Probudila se s tím, že je to nesmysl, ale stejně jí to nedalo a optala se na dívku svého strýce. "Řekl mi, že v Kambodži, kde bratranec žil, po něm zůstala holčička. Snažili se ji sice několikrát dostat do Česka, ale její tamní příbuzní za ni chtěli šedesát tisíc dolarů," popisuje.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.