Tiše. Chce to nemluvit a nehýbat se. Bobři jsou plaší, stačí sebemenší hluk a neuvidíme je." Exkurze u bobrů ve Vodním světě u Lesné na Tachovsku vrcholí. Dřevěná pozorovatelna se nachází u rybníka uprostřed hvozdů Chráněné krajinné oblasti Český les. Kraj zaniklých sudetských vesnic lahodí romantikům a milovníkům klidu. A od podzimu roku 2010 má ještě jedno lákadlo: naučnou stezku, vedoucí teritoriem bobra evropského. Vybudovala ji správa CHKO Český les ve spolupráci s Českým svazem ochránců přírody, organizací Sylva Lunae a Lesy ČR. "Chtěli jsme lidem přiblížit tohoto velmi zajímavého živočicha, který se nám v mnohém podobá," říká Barbora Nováková ze správy CHKO Český les. "Při pořádání putovní výstavy Zaostřeno na bobra a při exkurzích jsme zjistili, že lidé mají často o bobrech zkreslené informace nebo o nich nevědí nic."

Zatím jste si přečetli méně než 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.