Po Si-laj ještě před pár měsíci mohl poměrně jistě počítat se zvolením do devítičlenného politbyra, které řídí celou Čínu. Jeho mix revoluční rétoriky z maoistických dob a sociálního populismu dělal z předsedy komunistické strany v 28milionovém městě Čhung-čching jasného favorita. Vaz mu ale zlomil jeho šéf policie, který se po hádce s ním pokusil získat azyl na konzulátu USA. Včera přišel o všechny funkce.

"Bez úspěšné politické strukturální reformy se nové problémy, které se objevily v čínské společnosti, nepodaří zcela vyřešit a podobné historické tragédie, jako byla kulturní revoluce, se mohou opakovat," řekl ve středu čínský premiér Wen Ťia-pao na tiskové konferenci na závěr výročního zasedání parlamentu.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.