Téměř o desetinu klesly v únoru prodeje nových osobních aut v Evropské unii. Celkem se v zemích EU prodalo v únoru 888 878 osobních automobilů, což je meziroční pokles o 9,7 procenta . O rok dříve ve stejném období to bylo 984 010 vozů. Uvedlo to Evropského sdružení výrobců automobilů (ACEA).

Nejvýraznější pokles zaznamenaly Řecko, Francie, Itálie a Portugalsko, tedy země, které se potýkají s dluhovými problémy. Francie a Itálie jsou přitom v Evropě druhým a třetím největším trhem. Portugalský trh se propadl dokonce skoro o polovinu.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.