Strach z techniky se stal počátkem dvacátého století jedním z klíčových témat kultury. Bylo to kdo s koho: člověk versus technika. Ale sladké devatenácté století ještě hrozby technické civilizace příliš netrápily. Technika lidem dávala práci, industrializace zpívala svou vítěznou píseň a Škodovy závody byly největším průmyslovým podnikem Rakouska-Uherska.

Nynější plzeňská výstava Člověk a stroj má podtitul Strojová estetika v českém výtvarném umění 19. století - souvisí totiž s cyklem sympozií o fenoménu 19. století, a proto i mezi černými stěnami galerie "13" nacházíme spíše radost než smutek.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.