Před dvaašedesáti lety, 14. března 1950, zatkli příslušníci SNB v pražských studentských kolejích kurýra americké tajné služby Miroslava Dvořáčka. Upozornil na něj - aspoň podle archivní dokumentace - mladý stalinista Milan Kundera. Před pár dny, 11. března 2012, umřel někdejší vězeň číslo A0 - 30163 ve švédském Göteborgu: Dvořáčkovi bylo čtyřiaosmdesát, čtrnáct let prožil v kriminálech. Zasloužil by si státní vyznamenání, přitom zprávu o jeho smrti média dosud ignorují, ačkoli tisková zpráva vyšla hned v pondělí: už proto se otázka v titulku zdá případná.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.