České republice ani Velké Británii nehrozí izolace kvůli tomu, že jejich vlády nechtějí přistoupit k podpisu evropské dohody o utužení rozpočtové kázně. Řekl to včera na Fóru Hospodářských novin britský ministr pro obchod a investice lord Green.

Na otázku, zda kvůli postoji své vlády k fiskálnímu paktu cítí ústrky ze strany evropských partnerů, odpověděl ministr jasně: "Krátká odpověď zní: Ne. Za prvé nejsme členy eurozóny, takže to pro nás není na programu dne. Ani Česká republika není v eurozóně. Fiskální pakt se týká především řízení eurozóny, proto je pochopitelné, že země stojící mimo měnovou unii nechtějí být součástí dohody. Určitě necítíme, že naše pozice nějak podkopává naše vztahy s mnoha evropskými zeměmi, s nimiž se snažíme hnát kupředu evropské reformy týkající se jednotného evropského trhu a strategie udržitelného růstu," řekl britský ministr. Fóra HN se včera zúčastnila asi třicítka manažerů předních českých i zahraničních firem.

Zatím jste si přečetli 60 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.