Letošní propuštění zhruba 700 zaměstnanců přišlo domácí ocelářskou jedničku ArcelorMittal Ostrava draho: firma lidem nabídla za dobrovolný odchod nadstandardní odstupné ve výši 11 až 24 měsíčních platů. V průměru nakonec zaplatila každému odcházejícímu 600 tisíc korun. Hospodářským novinám to řekl personální ředitel společnosti Jan Rafaj, který je zároveň viceprezidentem Svazu průmyslu.

Celkem nyní ArcelorMittal Ostrava zaměstnává necelých 6000 lidí. Redukce počtu zaměstnanců v prvních dvou měsících letošního roku se týkala různých pozic - od dělníků až po kancelářské pracovníky. "Díky vysokému odstupnému byl o odchod větší zájem, než se čekalo. Přihlášek bylo výrazně více, než kolika jsme mohli vyhovět," líčí průběh propouštění Rafaj.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.