Nečas, Svoboda, Fischer. V rezidenci pražského primátora se včera sešla zajímavá společnost. Premiér Petr Nečas, primátor Bohuslav Svoboda a prezidentský kandidát Jan Fischer společně pózovali s biskupem Václavem Malým, prvním nositelem Ceny Arnošta Lustiga. Nejlepší projev přednesl Fischer. Z ne zcela jasného důvodu sice mluvil například o tom, že za statistickými čísly je třeba vidět život jednotlivce, rozpovídal se i o významu odvahy a statečnosti, ale až na tyto dva rozpačité momenty mělo jeho laudatio hlavu a patu. Jako by si už na 1. leden 2014 trénoval novoroční projev. Pokud se však chce Fischer na Pražský hrad probojovat, bude muset trochu pročistit svůj tým. Jestliže svého někdejšího šéfporadce Vladimíra "Tykače" Mlynáře nahradil bývalým ředitelem Úřadu vlády Janem "Dalíkem" Novákem, svědčí to o všem, jen ne o tom, že se bývalý premiér drží hesla, které zasadil do svého projevu. "Žádná doba není tak zlá, aby v ní nebylo místo pro hrdinství." Co třeba začít právě u Nováka?

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.