Potěší dividenda ze zisku roku 2011 držitele českých akciových titulů? Nejvyšší, 9,8procentní dividendový výnos nabízí společnost Telefónica ČR. Firma navrhla výplatu celkové částky ve výši 40 Kč na akcii, která se skládá z 27 Kč ve formě výplaty dividendy a 13 Kč ve formě snížení základního kapitálu.

Nižší dividendu letos vyplatí Komerční banka poté, co ústav v loňském roce utrpěl ztráty z přecenění řeckých dluhopisů. Banka navrhla dividendu ve výši 160 Kč za akcii. Druhá banka ve SPAD, Erste Bank, kvůli ztrátám z přecenění aktiv v Maďarsku a Rumunsku, dividendu letos nevyplatí vůbec.

Zatím jste si přečetli 40 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.