Energetický a průmyslový holding, společný podnik skupin PPF, J&T a Daniela Křetínského, rozjíždí nebývalou expanzi. Nyní má rozjednané investice v Česku, na Slovensku a v Německu za víc než pět miliard eur (130 miliard korun). Pokud se většinu plánů podaří dotáhnout, výkon EPH se letos zhruba zdvojnásobí. A to i přesto, že se holding nedávno zbavil své strojírenské části.

Dvacetiprocentní akcionář EPH Křetínský by rád skupinu vytáhl do první ligy evropské energetiky. "Naše akviziční aktivity jsou obrovské. Záleží ovšem na tom, kolik jich vyjde, v nejhorším případě nemusí vyjít žádná. Ale to by bylo špatné," říká šéf EPH a hlavní stratég chystaného tažení.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.