"Inovace jsou jako zápas v basketbalu. Musíte hodně střílet na koš a počítat s tím, že ne vždycky se trefíte," říká Charles W. Wessner, ředitel Národní akademie věd Spojených států a poradce Bílého domu.

Podle něj ale pravidla hry v České republice dostatečnou střelbu neumožňují. Wessner v pondělí vystoupil na konferenci o česko-americké spolupráci v inovacích.

Z 2,5 tisíce výzkumných pracovišť v České republice je valná většina v rukou soukromého sektoru. Šedesát procent investic do vědy a výzkumu pochází ze zahraničních společností. Průměrná roční investice do vědy a výzkumu zahraniční firmy činí 42 milionů korun, české firmy 8 milionů korun.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.