Zatímco ještě před třemi lety byla rakouská realitní společnost Immofinanz Group na pokraji bankrotu, dnes posiluje svoji pozici a v Praze aktuálně jedná o nové akvizici. HN to potvrdil Eduard Zehetner, předseda představenstva Immofinanz Group. Ta je největší realitní skupinou v Rakousku a zároveň patří do první pětky v Evropě.

"Vyjednáváme tady v Praze o akvizici developerského projektu. Jedná se o již navržený projekt blízko centra, ale ne v první městské části," řekl Zehetner. Podle něho se Immofinanz Group, jež je kotovaná na vídeňské burze, s prodávajícím již domluvila na ceně, o transakci však bude informovat až poté, co bude podepsána smlouva. Podle informací HN se jedná o plánovaný administrativní komplex River Gardens East společnosti Premium Red Real Estate Development na Rohanském nábřeží v Karlíně, který počítá s více než 20 tisíci metry čtverečních ploch k pronájmu. Premium Red je součástí ztrátové banky Österreichische Volksbanken, nad kterou převezme kontrolu rakouská vláda. Ostatně Ralph Bezjak, vedoucí komerčního developmentu v Immofinanz Group, byl do loňského roku výkonným ředitelem developera Premium Red.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.