Proč? Díky explozi dat se podniky potýkají s tím, jak tyto ohromné objemy dat ukládat a zpracovávat a co nejrychleji analyzovat při zachování rozumné výše nákladů či investic, což je s tradičními technologiemi často obtížné.

Kde se big data vzala? V někdejším pojetí tento výraz znamenal obrovské objemy dat, která byla zpracovávaná rozsáhlými HPC platformami např. v oblastech, jako jsou meteorologie, fyzikální simulace, biologický či environmentální výzkum, genomika atd., a zabydlel se i v povědomí běžných podnikových zákazníků.

Zatím jste si přečetli méně než 5 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.