Měly by to být právě základní registry, které budou v médiích veřejnosti na očích. Tento významný projekt nicméně zcela zastínil nezvládnutý přechod na nové softwarové systémy, které spravují výplatu sociálních dávek. Podle informatiků z úřadů práce jde o ukvapený a nepřipravený projekt, navíc jej provází celá řada kontroverzí.

Jednou z nich je zjištění, že subdodavatelem je zde IT Solution, sesterská firma společnosti Vítkovice, a. s., jejíž náměstek Šiška před dvěma lety prodal firmu iDTax, kterou dříve vlastnil spolu s ministrem Drábkem. Zajímavé je i to, na základě jaké smlouvy jsou služby MPSV poskytovány. Ministerstvo na vývoj nových programů totiž nevypsalo veřejnou soutěž. Mluví se také o tom, že předpokládaná částka za nový systém bude podstatně vyšší, než avizovalo ministerstvo. Přitom právě celková cena projektu byla hlavním argumentem ministra Drábka k odstavení léta dobře fungujícího a prověřeného systému společnosti OKsystem. V tuto chvíli navíc panují obavy, že nové agendy, které (podle mnohých) bez řádného výběrového řízení poskytuje a postupně dodělává Fujitsu se svými subdodavateli, nebudou ani v březnu spolehlivé a plně funkční.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.