Letecký průmysl v České republice vytvoří v příštích deseti letech více než 1700 nových pracovních míst. Z toho dvě třetiny pro absolventy vysokých škol. Vyplynulo to z konference o leteckém průmyslu, kterou pořádaly Svaz českého leteckého průmyslu (SČLP) a agentura CzechInvest.

Zájem by měl být především o odborníky na konstrukce a projektování letadel. Pracovní nabídky budou také v oblasti technologie údržby letadel. Ze středoškolských oborů se uplatní obráběči, svářeči či zámečníci. Limitujícími faktory mohou být ale nízká kvalita vysokých škol a malý počet absolventů technických oborů. "Nejsou státní finanční prostředky na vysoké školy, zavírají se magisterské obory," uvedl SČLP. Podle SČLP je třeba, aby školy navázaly spolupráci s konkrétními společnostmi, kde by se absolventi mohli uplatnit.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.