Na pultech obchodních řetězců ve Spojených státech se objevil nový výrobek. Že jde o český produkt, prozrazuje jen červenobílé logo firmy Emco na obalu. Ten dále v angličtině informuje zákazníka, že müsli je bez lepku, glutamátu i geneticky modifikovaných složek.

Pohankové müsli pochází z malé výrobní haly firmy Emco v Hrdlech u Litoměřic, provoněné oříšky a medem. "Abychom se dostali na americký trh, museli jsme se něčím odlišit. V tamější záplavě snídaňových cereálií už jsou k dostání bezlepkové produkty, my jsme je také mohli vyrobit z kukuřice. Ale ty z pohanky a jáhel jsou nové, jiné," říká Zdeněk Jahoda, majitel a zakladatel Emca.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.