Všechny osobní automobily v USA by měly být od roku 2014 povinně vybaveny kamerami pro couvání, jež monitorují dění za vozem, především v tzv. mrtvém úhlu. Finální verzi návrhu s tímto požadavkem by měl americký Národní úřad pro bezpečnost provozu zaslat dnes Kongresu.

Podle organizace KidsAndCars.org každý týden ve Spojených státech 2 děti zemřou a 50 je zraněno při couvání vozu, 70 procent nehod navíc způsobí sami rodiče či příbuzní. Národní úřad předpovídá, že přidání kamer do vozidel by stálo výrobce automobilů asi 2,7 miliardy dolarů ročně, přičemž cena za zařízení do jednoho vozu se pohybuje mezi 160 a 200 dolary. Část těchto nákladů se přenese na zákazníka ve vyšší ceně.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.