Internetový portál Yahoo! by mohl zatáhnout Facebook do vleklého patentového sporu. Tvrdí totiž, že je držitelem práv k technologii, která je klíčová pro provozování populární sociální sítě.

Společnost své údajné nároky zveřejnila jen několik měsíců před vysoce očekávaným primárním úpisem akcií Facebooku na burze. Tím by mohlo Yahoo! získat lepší vyjednávací pozici a možná i žádat podíl ve Facebooku.

"Yahoo! má odpovědnost vůči svým akcionářům, zaměstnancům a ostatním partnerům. Musíme proto chránit naše duševní vlastnictví," uvedla společnost v e-mailovém vyjádření. "Trváme na tom, že buď s námi Facebook uzavře licenční smlouvu, nebo budeme nuceni podniknout jednostranné kroky k ochraně našich práv."

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.