Procházku Vídní, po které je pojmenované celé umělecké hnutí - totiž Vídeňská secese, je možné pojmout jako prohlídku Jugendstylu, jak se tu secesi říká, přímo na místě činu a od samotných kořenů. Právě v obrazech Gustava Klimta, který byl vedoucí osobností nového stylu, se spatřuje symbol doby, která znamenala průlom do moderního umění.

Kolem roku 1900 byla Vídeň se dvěma miliony obyvatel pátým největším městem na světě, a tudíž i kulturním centrem Evropy plným slavných jmen. Ve vídeňských kavárnách se scházeli skladatelé Gustav Mahler či Arnold Schönberg, kromě Klimta i malíři Oscar Kokoschka a Egon Schiele, spisovatel Elias Canneti, zakladatel psychoanalýzy Sigmund Freud či architekti Josef Hoffmann, Otto Wagner a Adolf Loos. Géniové, kteří intenzivně tvarovali vídeňské kulturní milieu.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.