Americkou fotografku a autorku konceptuálních portrétů Cindy Shermanovou představuje nová výstava, která se v neděli otevře v newyorském Muzeu moderního umění.

Kurátoři vybrali sto sedmdesát fotografií od poloviny 70. let do současnosti, na nichž se pokouší ilustrovat, proč bývá Shermanová označována za klíčovou osobnost moderního umění.

Aristokrati a dojičky krav

Součástí expozice je například slavný, černobílý cyklus snímků Neznámá filmová políčka (1977-80), jenž ukazuje stereotypy ženských rolí v americké společnosti šedesátých let.

Velkou část výstavy zabírají také historizující portréty Shermanové, která své modely nechala pózovat převlečené za aristokraty nebo dojičky krav a posléze je fotila, jako by šlo o obrazy starých holandských mistrů.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.