Hospodářské noviny otevřely polemiku, zda se dnes vyplatí investovat do jaderné energetiky. Strach z atomu již dávno neprovázejí jednoduché slogany: "Je to nebezpečné a elektrárna může bouchnout." Reálným problémem jsou ekonomické statistiky: předražené a řadu let zpožděné projekty. Právě to další výstavbu jaderných elektráren v posledních dvaceti letech de facto zastavilo.

Francouzský účetní dvůr odhaduje, že elektřina z nových reaktorů bude dvakrát dražší než dnes. Jaderný průmysl se musí snažit prodat své produkty jinak a přidal k nim líbivý příběh. Nově prý nabízí moderní řešení, která nezatěžují planetu. Jenže každá průmyslová činnost má dopady na přírodu nebo tvář krajiny. Jak si tedy atom v tomto ohledu stojí?

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.