Básník František Listopad (1921) není tak slavný jako například Ivan Diviš ani tak uhrančivý jako Vratislav Effenberger, nicméně většinu generačních souputníků svou poezií mnohonásobně přesahuje. Zůstává nadále živá, přitažlivá, osobitá i jedinečná v tom, jak básník, málem coby pouhý svědek té nejbanálnější každodennosti, přetváří a pojmenovává svět vlastním viděním.

První svazek jeho sebraných spisů vydaný nakladatelstvím Dauphin shrnuje Listopadovu poezii z let 1943-1981. Období dost dlouhé na to, aby v něm byly zřetelně vidět všechny fasety, zákruty i řečiště jeho básnického díla, které je stejně překvapivé, a v jistém smyslu i podivné, jako jeho vlastní život.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.