Budování nových "zelených" elektráren, vyrábějících energii z vody, větru, slunce, zemského tepla či biomasy, je v Česku ohroženo. Včera oznámila šéfka vlivného Energetického regulačního úřadu Alena Vitásková, že chce prosadit rychlé zastavení dotací prakticky pro všechny nové obnovitelné zdroje energie.

Podpory by podle Vitáskové měly skončit už od roku 2014. "Jen pokud bychom narazili na legislativní obstrukce, mohla by podpora skončit až v roce 2015," řekla HN. Úřad stanoví každoročně výši podpor pro zelené elektrárny, neboť určuje výši zvýhodněných výkupních cen na jejich produkci.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.