Nizozemský pravicový populista Geert Wilders by měl být jmenován čestným Středoevropanem. Za to, jak se zajímá o kvalitu protikorupčního boje nových členských států EU, a za to, jak podporuje integraci jejich občanů do společného pracovního trhu.

Wildersova Strana svobody nedávno zprovoznila webovou stránku, na níž mohou Nizozemci reportovat, zda je polský, český či rumunský dělník nepřipravil o práci. To je čirý populismus už jen proto, že je to v rozporu s platnými zákony Evropské unie. Wildersova strana ovšem drží u moci středopravicový nizozemský kabinet, takže ministři cudně mlčí a Wilders se pochlubil, že za první dva dny už dostali 32 tisíc tipů. A v Evropě se opět rozproudila debata o (ne)možnostech společného pracovního trhu.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.