Na ploše 6000 kilometrů čtverečních v Mexickém zálivu, která byla přes deset let předmětem sporu mezi USA a Mexikem, se bude těžit ropa a zemní plyn. Umožní to vzájemná dohoda. Ministryně zahraničí obou zemí Hillary Clintonová a Patricia Espinosa podepsaly v Los Cabos pravidla, jež dovolují americkým společnostem spolupracovat na projektech v pobřežních vodách s mexickou Petroleos Mexicanos, známou jako Pemex. Území vede od místa vzdáleného 300 kilometrů jižně od ústí řeky Mississippi k východní hranici USA a Mexika. Zasahuje do výsostných vod obou států. Dohoda také umožňuje společný bezpečnostní dohled USA a Mexika.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.