Český útočník Jakub Voráček přispěl ve čtvrtečním utkání hokejové NHL gólem a asistencí k jednoznačné výhře Philadelphie 7:2 nad Buffalem. Jeho spoluhráč Jaromír Jágr, který ve středu oslavil 40. narozeniny, do zápasu kvůli nemoci nezasáhl.

Flyers sice prohrávali po první třetině o dvě branky, ve druhé části ale odstartovali kanonádu. Soupeři v ní nastříleli čtyři branky, zbývající přidali ve třetí třetině, přičemž Voráček střelou z pravého kruhu zaznamenal šestý gól domácího týmu.

Do čtvrtečních zápasů NHL nezasáhli čeští obránci Pavel Kubina a Marek Židlický, jejichž jména jsou skloňována v souvislosti s výměnou. Bez Kubiny v sestavě zvítězila Tampa Bay 6:5 v prodloužení nad San Jose, Minnesota bez Židlického podlehla doma Winnipegu 3:4 po samostatných nájezdech.

Podívejte se na Voráčkův gól proti Buffalu:

Výsledky NHL:

New York Rangers - Chicago 2:4, Philadelphia - Buffalo 7:2, Tampa Bay - San Jose 6:5 v prodl., Minnesota - Winnipeg 3:4 po sam. nájezdech, Dallas - Calgary 3:2 v prodl., St. Louis - NY Islanders 5:1, Los Angeles - Phoenix 0:1