Jen šestnáct procent svých výdělků posílají cizinci pracující legálně v Česku do své vlasti, většinu peněz zde utratí. Centrum pro výzkum veřejného mínění včera zveřejnilo, že nejvíce - ze šedesáti procent - své rodiny podporují Ukrajinci. Hned za nimi následuje sedmačtyřicet procent Vietnamců.

V průměru si Ukrajinci vydělali 17 tisíc korun čistého měsíčně, polovina z nich však dostala na ruku méně než 15 tisíc. Vietnamci si průměrně přišli na 19 tisíc čistého. Nejvyšší příjmy měli lidé ze zemí bývalé Jugoslávie s čistým výdělkem téměř 25 tisíc korun. "Do průzkumu se zapojila koncem roku 2010 tisícovka lidí z Ukrajiny, Ruska, Vietnamu, Moldavska a zemí bývalé Jugoslávie kromě Slovinska," uvedla Yana Leontiyeva ze Sociologického ústavu Akademie věd.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.