Spojuje zdánlivě nespojitelné - duchovno a exaktní vědu. Pětačtyřicetiletý teolog a molekulární biolog Marek Vácha však tvrdí, že právě díky tomuto spojení může svět vidět mnohem komplexněji. "Na stejnou věc se můžeme dívat z různého úhlu pohledu, ale ve finále se všechno integruje," říká přednosta pražského Ústavu etiky 3. lékařské fakulty, jenž přednáší i na brněnské Fakultě sociálních studií o křesťanské a environmentální etice. Rozhovor je součástí seriálu o zajímavých univerzitních učitelích, který HN otiskují v souvislosti s blížícím se podáváním přihlášek na vysoké školy.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.