V napjaté atmosféře včera řecký parlament rozhodoval o nepopulárním balíčku opatření, jehož přijetí je nutné pro získání finanční pomoci ve výši 130 miliard eur. Výsledek hlasování nebyl v době uzávěrky HN ještě znám.

Proti balíčku demonstrovalo podle agentury AFP v ulicích Atén asi 80 tisíc Řeků. Proti protestujícím, kteří vrhali kameny a Molotovovy koktejly, použila policie slzný plyn. Nejradikálnější část odpůrců podpálila v centru města několik domů. Plameny zachvátily mimo jiné kavárnu Starbucks, jednu banku a kino. Podle agentury Reuters bylo zraněno 14 demonstrantů, kteří museli být převezeni do nemocnice. Dalších nejméně 50 lidí bylo ošetřeno na místě kvůli problémům s dýcháním způsobeným slzným plynem. Zraněno bylo také nejméně osm policistů.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.