Nedokážou lidi s vzácnými dědičnými chorobami uzdravit, ale v některých případech mohou pomoci jejich dětem. Týmu českých vědců z 1. lékařské fakulty Univerzity Karlovy se v posledních letech podařilo odhalit příčinu šesti geneticky podmíněných nemocí, a řadí se tak v tomto oboru ke světové špičce. Naposledy zjistili, co způsobuje takzvanou vrozenou žloutenku, tedy Rotorův syndrom.

"Lékaři dosud takovým pacientům nedokázali říct, čím trpí. Díky nám zjistí, co jim je a jak to může ovlivnit jejich potomky," říká vedoucí výzkumné skupiny Stanislav Kmoch s tím, že léčba dědičných chorob je mimořádně obtížná, a v některých případech dokonce nemožná.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.