K paktu vznikající evropské fiskální unie se Česká republika odmítla připojit. Podmínky, za kterých byla smlouva schvalována, a prvky, které přináší, nebyly a zatím nejsou pro nás výhodné. Hysterie, která se kolem tohoto správného rozhodnutí premiéra ozývá, je zbytečná.

Je zajímavé, že se dnes řeší jen otázka: "Je správné se nepřipojit?", namísto otázky: "Je nutné se připojit?". Jako konzervativní politik chci být vždy nejdřív přesvědčen o nutnosti změny nějakého stavu. A zatím nikdo nevysvětlil, proč bychom měli nový pakt podepsat. Chápu důvody eurozóny, ale my v ní nejsme. Smlouva bude pro nás platit až po přijetí eura, tak proč ji přijímat nyní? Dokud máme vlastní měnu, musíme nést odpovědnost za rozpočtovou politiku sami.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.