Letošní vítěz v pořadí chemických škol je jedním z největších překvapení aktuálních žebříčků HN. Konkurenci v podobě dalších pěti fakult, které nabízejí studium chemických oborů, převálcovala Přírodovědecká fakulta Univerzity Palackého v Olomouci.

Z druhého místa jí však velmi těsně šlape na paty Přírodovědecká fakulta Masarykovy univerzity v Brně.

Olomoucká přírodověda letos bodovala hlavně ve vědě. HN školy hodnotily podle celkového počtu jejich výzkumných výsledků za rok 2010, jak je shromáždila Rada vlády pro vědu a výzkum (RVV). Poté jsme jednotlivým chemickým školám sečetli body získané za nové patenty, prototypy a technologie směřující do praxe. Z hlediska metodiky RVV jde právě v těchto případech o nejcennější a nejlépe hodnocené vědecké výstupy.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.