Krátce poté, co italský premiér Mario Monti oznámil, že vláda bude muset přistoupit na hluboké škrty napříč celým rozpočtem, přišli s vlastní iniciativou i "jeho" poslanci. Tento týden si odsouhlasili snížení svých platů.

Italští poslanci následovaní senátory si ze svých měsíčních platů odečtou 1300 eur. Jde ale o zanedbatelnou částku. Do této chvíle si totiž vydělávali nejvíc z celé Evropy - 16 tisíc eur měsíčně.

A jak informuje studie Vision found, roční provoz poslanecké sněmovny zadlužené země stojí víc než náklady na fungování dolních komor parlamentu Velké Británie, Německa, Španělska a Francie dohromady.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.