Na myších po transplantaci to zafungovalo a vědci věří, že záchranná síť z nanovláken pomůže lépe se vyrovnat s obrannou reakcí organismu na cizí orgán i lidem.

Pro imunitní systém je totiž transplantát něco cizorodého, a proto na něj útočí. Navíc všechny léky, které se k tlumení obranné reakce používají, mají vedlejší účinky způsobující například poruchy funkce ledvin, vysoký krevní tlak či potlačení imunity proti infekcím a nádorům. Vědci proto hledají způsoby, jak léky dopravit do těla lokálně, tedy bezprostředně kolem transplantované tkáně. Díky tomu může být léčivá dávka nižší a tím pádem i pro organizmus méně škodlivá.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.