Býci jsou zpět. Víra v neutuchající růst cen průmyslových kovů, jako je měď, byla v letech finanční nejistoty otřesena, nicméně teď se těší obnovené vlně investorského zájmu.

Kovy jako skupina zaznamenaly v lednu svůj největší měsíční růst od prosince 2010. Kovy v koši London Metal Exchange vyrostly o 10,9 procenty, taženy 26,9procentním nárůstem ceny cínu.

Vývoj v cenách probudil diskusi o tom, že by měď mohla dosáhnout hodnoty 10 tisíc dolarů za tunu. Během optimismu loni v únoru byla tato hodnota dokonce na krátkou chvíli překročena, ale poté, co ceny v říjnu prudce klesly na 6635 dolarů za tunu, to vypadalo čím dál méně pravděpodobně.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.