Nový premiér, přísnější daňová pravidla a boj proti daňovým únikům měli zvýšit důvěru lidí v italskou ekonomiku. Účinek je ale zatím úplně opačný.

Po výměně vlády a prohlášení italského ministerského předsedy Maria Montiho o tvrdém boji proti daňovým hříšníkům začali Italové ve velkém počtu posílat peníze do bezpečí do zahraničí.

"Více než jedenáct miliard eur bylo v posledním čtvrtletí loňského roku posláno z Itálie do Švýcarska," říká italský daňový úředník Attilio Befera pro list La Repubblica. "Odliv kapitálu do Švýcarska je masový," tvrdí.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.