Jaroslav Slanina pracuje jako sklář už přes 40 let. V Preciose je společně s ním zaměstnán i jeho syn Jan. Ručně vyráběné lustry v téže firmě v Kamenickém Šenově na Českolipsku navrhuje další rodinné duo - Jaroslav Bejvl a Jaroslav Bejvl mladší. Předávání rodinné tradice dává naději, že sklářství v Čechách není mrtvé. Firma, v níž pracují, očekává letos obrat kolem miliardy korun.

Ačkoli krize v letech 2009 a 2010 sklářství velmi poznamenala a počet pracovních míst v oboru klesl ze 30 tisíc na necelých 20 tisíc, nyní jede výroba tradičního českého skla dál. Především proto, že velká část produkce směřuje do zahraničí. Tedy alespoň v případě lustrů z Preciosy.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.