Ve většině evropských zemí skončily s úterní půlnocí přestupní termíny fotbalistů. Poslední přestupní den se čile jednalo v kolébce fotbalu na britských ostrovech, kde posiloval ambiciozní Tottenham.

Jeho vedení na poslední chvíli získalo francouzského útočníka Louise Sahu, který přišel jako volný hráč z Evertonu a se svým novým klubem podepsal tento třiatřicetiletý fotbalista smlouvu na tři a půl roku. To je překvapivě dlouhý kontrakt, zvlášť když Saha v této sezoně dal jen dva góly a poslední dobou je často zraněný. Kouči třetího týmu Premier League Harrymu Redknappovi to však nevadí.

Tottenham se také v úterý dohodl na odchodu útočníka Romana Pavljučenka, za kterého by měl od Lokomotivu Moskva dostat osm milionů liber (asi 202,5 milionu korun). Třicetiletý ruský reprezentant hrál v Londýně od roku 2008, kdy přišel ze Spartaku Moskva, a ve 113 zápasech dal za Tottenham 43 branek.

Tottenham uvolnil v poslední přestupní den i obránce Sebastiena Bassonga a záložníka Stevena Pienaara, kteří budou do konce sezony hostovat ve Wolverhamptonu a Evertonu.

Vedoucí tým anglické ligy Manchester City posílil záložník David Pizarro. Dvaatřicetiletý chilský fotbalista přišel do týmu italského trenéra Roberta Manciniho na hostování do konce sezony z AS Řím.

"Znám ho velmi dobře, je to kvalitní a zkušený hráč," řekl Mancini, který Pizarra trénoval v Interu Milán. City nyní postrádají záložníka Yayu Tourého, který reprezentuje Pobřeží slonoviny na mistrovství Afriky.

Související