Na třetím turnaji série na hřišti Sueno Dunes Classic v tureckém Beleku skončil na děleném třetím místě se skóre -4. „Spokojený jsem moc, i když pořád ještě něco chybí. Ale to bude asi vždycky,“ konstatoval sedmadvacetiletý Nový.

Na turnaji série, která je jakousi evropskou třetí ligou, bojoval hlavně s první ranou z týčka. „Měl jsem problém s driverem, abych dobře rozehrál jamku. Pak mi přibývali zbytečné rány, komplikoval jsem si situaci,“ přiznal Nový. „Spokojený jsem ale byl s krátkou hrou a s putováním. Dokázal jsem se často zachránit,“ dodal.

Hřiště Sueno Dunes Classic s méně obvyklým parem 69 patří ke kratším hřištím. „To pro nás není taková výhoda, protože byl na hřišti jen jeden pětipar. Právě na pětiparech nejčastěji skórujeme. Jenže ten jediný tady byl hodně dlouhý, druhou ranou se nedalo dostřelit na green,“ poznamenal český golfista, který se dostal na první místo celkového průběžného pořadí EPD Tour.

Zatím to je jako vyhrát první tři gamy v tenise

„To je hodně příjemný pocit, ale je to jen po třech turnajích a před námi je jich ještě dvacet. Beru to tak, že je taky vyhrát první tři gamy v tenise. Ale pro sebevědomí je to dobrý pocit. Dobře jsem začal i loni, ale konec jsem zkazil. Takže zůstávám na zemi a střízlivý,“ dodal Nový.

Více golfového čtení na GOLFee.cz:
Snow Adventures Cup, když fairwaye září bílým sněhem
PGA Tour má plán: vyšachovat tradiční q-school 

Ve výčtu umístění po druhém, čtvrtém a třetím místě chybí zatím to nejcennější – první. „Jasně, že bych rád vyhrál. Určitě by to přivítala i moje přítelkyně, protože jsem řekl, že dokud nevyhraju, tak se neoholím. Takže teď vypadám už jako Rumcajz,“ přiznal Nový, i když od golfových kolegů si vysloužil přezdívku Viking. „Vlasy mám blonďatý, ale vousy červený,“ smál se Nový.

Už ve čtvrtek ho, stejně jako další čtyři české hráče, čeká čtvrtý turnaj EPD Tour, opět v Beleku, ale tentokrát na hřišti Sueno Pines Classic. „Pokusím se přidat další dobrý výsledek. Ale už se těším domů. Na lidi doma, zajdeme na pivko,“ prozradil český golfista.

Související