Největší obchodní spor na české scéně spěje k rozuzlení. Šéf energetické jedničky ČEZ Daniel Beneš po více než roční přestávce znovu zasedl za jeden stůl s majitelem uhelné společnosti Czech Coal Pavlem Tykačem. Jednají o dodávkách uhlí z mosteckých dolů pro elektrárnu Počerady. Výsledkem může být mnohamiliardový obchod, jehož předmětem budou nejen Počerady, ale i další elektrárna firmy ČEZ - Chvaletice.

Dohoda je pravděpodobná, obě firmy začíná tlačit čas. Dosavadní kontrakt na dodávky uhlí pro Počerady vyprší už letos. Pokud se obě strany nedomluví, bude elektrárna od ledna bez paliva a Tykač bez klíčového zákazníka.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.