Z továrny na okraji Jihlavy vyjíždějí ultralehká letadla již 16 let. Původně zde jen vznikaly součástky k nim, nyní sem možná zamíří zakázka za miliardy od americko-čínského konsorcia na výrobu vírníků, hybridů mezi letadlem a vrtulníkem.

Společnost Jihlavan Airplanes spatřila světlo světa v roce 2005 a s ní i marketingová značka, označení letadel Skyleader. Spíš než Češi ji ale budou znát lidé v zahraničí. Firma totiž 95 procent své produkce letadel z kategorie ultralight nebo light sport aircraft, jak ji označují v USA, vyváží.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.