Zakladatel Microsoftu a filantrop Bill Gates v Davosu prohlásil, že pomůže částkou 750 milionů dolarů Světovému fondu pro boj s AIDS, tuberkulózou a malárií.

Gates podpoří organizaci dlužním úpisem. Fond bude moci průběžně čerpat tyto prostředky během pěti let. V případě krátkodobých problémů s likviditou má právo ale peníze využít okamžitě.

Fond, který byl založen před deseti lety ve Švýcarsku, rozdělil již mezi postižené 15 miliard dolarů. V posledních měsících se na něj však snesla kritika kvůli nedostatkům v hospodaření. Předčasně musel odejít ředitel Michel Kazatchkine. To vše v době, kdy dárcovství, stejně jako ekonomika, prochází poklesem.

Zatím jste si přečetli 50 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.