Pamuk postavil pomník svému Istanbulu

Objemný román nositele Nobelovy ceny čtenáře zavádí do Istanbulu, kde advokát Galip jednoho dne zjistí, že mu zmizela manželka a její nevlastní bratr, významný sloupkař Celâl. Při pátrání se důvěrně známé město mění v labyrint, v němž se ztrácejí nejen Galipovi blízcí, ale i on sám. Tím skutečným hrdinou je právě město a Pamuk nás provází jeho dějinami i současností, bazary, mešitami i podzemními chodbami, na nichž se tyčí moderní velkoměsto. A při tomto putování na čtenáře čeká setkání s desítkami příběhů, alegorií a parodií. Tak jako James Joyce postavil pomník Dublinu svým románem Odysseus, Pamuk oslavuje Istanbul svou Černou knihou.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.